Fintech

Zapewniamy połączenie otwartości na innowacje technologiczne z realnym doświadczeniem regulacyjnym w procesie cyfrowej transformacji rynku finansowego.

FinTech
Opis

Dostrzegamy zmiany zachodzące w domenie konkurencji na rynku finansowym i presję, jaką na tradycyjne instytucje wywierają firmy technologiczne. Zmiany te wpłyną na pojmowanie roli technologii w modelach biznesowych, w tym zwłaszcza transformację sposobu w jaki klient końcowy otrzymuje dostęp do usług finansowych.

Posiadamy doświadczenie w relacjach z nadzorcą, funduszami inwestycyjnymi, bankami, inwestorami, outsourcerami co oznacza, że dogłębnie znamy zagadnienia wpływające na każdy aspekt funkcjonowania otoczenia technologicznego rynku finansowego. Zrozumienie uwarunkowań działalności w obszarach innowacyjnych, zarówno z perspektywy przedsiębiorców, jak i władz nadzorczych, pozwala nam na dostarczanie trafnych i przemyślanych usług w obszarze szerokiej gamy działalności przedsiębiorstw fintechowych.

Co robimy?

Doradzamy w zakresie modeli prowadzenia biznesu na styku rynku finansowego oraz warstwy technologicznej. Pomagamy dobrać niezbędny zakres licencji lub zezwoleń, optymalną strukturę prawną oraz dokumentację niezbędną do rozpoczęcia działalności w innowacyjnych obszarach rynku finansowego.

Od wielu lat zdobywamy doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami w każdej fazie rozwoju, poczynając od start-upów we wczesnej fazie rozwoju po instytucje finansowe o ugruntowanej renomie. Dostarczamy usługi doradcze w zastosowaniu technologii w finansach, poczynając od wsparcia w tworzeniu i skalowaniu nowoczesnych instrumentów i usług na rynku kapitałowym, pieniężnym i ubezpieczeniowym, po reprezentowanie klientów w procesie licencyjnym przed KNF.